پایگاه اطلاع رسانی وحفظ ونشر آثار علی داوری مرام

Information Base Official Ali Davari Maram

پایگاه اطلاع رسانی وحفظ ونشر آثار  علی داوری مرام

فعال"مدنی،اجتماعی،فرهنگی ودینی وحقوق بشر
عضو بنیاد باران
عضو انجمن حقوقدانان ایران
طلبه،نویسنده،شاعر،بسیجی
عضو مجمع جهانی صلح اسلامی
عضو انجمن مطالعات سازمان ملل متحد
عضو گروه ترویجی دوستداران محیط زیست
عضوانجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران
عضو انجمن حمایت از حقوق مدنی شهروندان
همکارکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه
موسس ومدیریت یک دوره خیریه موسی الکاظم
عضو ستاد خادمان افتخاری دبیرخانه انجمن ها و قطب های علمی حوزه های علمیه
مسئول کانون فرهنگی هنری ثامن الحجج شهر ری(92-90)
مسئول کتابخانه حوزه آیت الله خادمی اصفهان(سال93-92)
عضو شورای عالی طلاب(ابان ماه97-96 لغایت مهرماه98-97)
مسئول بسیج طلاب شهید آیت الله مدرس(ابان ماه97-96 لغایت مهرماه98-97)

علی داوری مرام؛ فعال"مدنی،اجتماعی،فرهنگی ودینی وحقوق بشر،طلبه،نویسنده،شاعر،بسیجی،عضو انجمن حقوقدانان ایران،عضو بنیاد باران،عضو شورای عالی طلاب،عضو مجمع جهانی صلح اسلامی،عضو انجمن مطالعات سازمان ملل متحد،عضو گروه ترویجی دوستداران محیط زیست،عضوانجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران،عضو انجمن حمایت از حقوق مدنی شهروندان،همکارکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه،موسس ومدیریت یک دوره خیریه موسی الکاظم وعضو ستاد خادمان افتخاری دبیرخانه انجمن ها و قطب های علمی حوزه های علمیه می باشد.

ایشان از سال1389 با ثبت نام در آزمون ورودی حوزه علمیه وپس قبولی به پذیرش حوزه علمیه استان تهران درآمده وتحصیلات حوزوی خود را در(حوزه علمیه امام خمینی ره ازگل) تحت تولیت حضرت آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران ومشاورعالی ریاست محترم قوه قضاییه آغاز کرد.وی پس از مدتی به (حوزه علمیه امام حسن عسکری ع عبدل آباد) تحت اشراف حجت الاسلام مهدی زمانی،برای ادامه تحصیل رفته و مدتی را نیز در (حوزه علمیه پنج تن ال عبا ع شهرک ولیعصر) به تولیت حجت الاسلام شاهی عربلو نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی،گزرانده است و بعد جهت امر ادامه تحصیل به حوزه علمیه اصفهان رفت.ابتدا به (حوزه علمیه خالصیه)به مدیریت حجت الاسلام سیدحسین بکائی تحت اشراف مدارس (مجموعه حوزه علمیه ذوالفقار به تولیت سیدمهدی امامی)رفته وحدود یکسال در مدارس خالصیه وجوادیه وعربان به امرتحصیل اهتمام داشت که نهایتا با تصمیم شخص خود از حوزه علمیه ذوالفقار به دلیل داشتن اختلاف نظراتی در حوزه اعتقادی و سیاسی با مجموعه تحصیلی خود،خارج گردید.پس از مدتی به پذیرش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان درآمده ودر (حوزه علمیه امام صادق ع چهارباغ) تحت تولیت و مدیریت حجت الاسلام خطاط مشغول تحصیل شد که پس از مدتی به دلیل مشکلات مالی از حوزه علمیه خارج شده وبه بازار کار آزاد پیوست که البته در این بین خود را به کلاس مستمع ازاد (حوزه علمیه آیت الله مجتهدی ره بازار تهران)می رساند ودورا دور از این مکتب پربهجت کسب فیض می نمود .پس مدتی مجددا قصد بازگشت واز سرگیری تحصیل علوم دینی را کرده ومجددا به علت نداشتن کارت پایان خدمت به حوزه علمیه ذوالفقار بازگشته که کمتر از چندماه به دلیل اختلافات سیاسی واعتقادی خود با مجموعه نتوانست در حوزه ذوالفقار بماند و به تهران بازگشته و مقدمات اخذ کارت پایان خدمت وادامه تحصیل کلاسیک خود را صورت داد و پس از دریافت کارت پایان خدمت خود اینبار مجددا به حوزه علمیه اصفهان بازگشته ودر پوشش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان ادامه تحصیل داد.البته بعد از دوسال ایشان به دلایلی شخصی از حوزه علمیه اصفهان بیرون آمده وتاکنون به درس وبحث باز نگشته اند.

وی متاثر از:امام موسی صدر،آیت الله طالقانی،دکترعلی شریعتی،آیت الله دکتربهشتی،آیت الله فاطمی نیا،استادشیخ حسین انصاریان،شیخ الرئیس ابن سینا و صدرالمتالهین ملاصدرا،می باشد.

وی در سال1390 اقدام به تاسیس خیریه نمود که در ابتدا در قالب خیریه خانگی  فعالیت می نمود ولی با گذشت اندک زمانی پا را فراتر گزارده و به صورت عمومی  فعالیت نموده و از محل کمک های مردمی و انسان دوستانه نیز استفاده می نماید.تمرکز فعالیت خیریه موسی الکاظم در همکاری با کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه استان خوزستان شهرستان شوش دانیال و با اطلاع مسئول مربوطه جناب آقای علی عبدلخانی بوده است.

وی تا سال 1394 از شرکت کنندگان پای ثابت جلسات انصار حزب الله که توسط سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین الله کرم  در محل مسجد ارگ تهران برگزار می گردد بوده است.

همچنین از سال1385 به عضویت نیروی مقاومت بسیج در آمده و تا سال1394 در بخش های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و سپاه سیدالشهدا استان تهران) همکاری داشته و به فعالیت مستمر خود ادامه داده است و از سال1396 نیز مجددا فعالیت های خود را در بدنه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه صاحب الزمان عج اصفهان) آغاز نموده و نیز در همین سال به عضویت سازمان بسیج طلاب در آمده است.

وی گرایش سیاسی به هیچ یک از احزاب نداشته و تنها حزب مورد قبول خود را "حزب الله" وتنها سیاست صحیح و حق را سیاست های امام خامنه ای مد ظله العالی دانسته وتنها مسئولی را لایق و مورد تایید می داند که توجه و اطاعت بی چون و چرا و کامل نسبت به فرامین امام خامنه ای مدظله العالی داشته باشد.

وی مخالفت با دادگاه ویژه روحانیت و تصمیمات این دادگاه را افساد فی الارض و مخالف را  مفسد فی الارض می داند،اما نقد هایی به قوه قضاییه وعملکردبرخی از اعضا وکارکنان آن دارد.

از طرفداران بلا قید وشرط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و عنوان می نماید که بعد از (طلبگی) بالاترین افتخار ومقام "پاسداری" است.

روحانیون مورد علاقه وی،نواب صفوی،علی اندرزگو،شیخ فضل الله نوری،سیدحسن مدرس،علامه طباطبایی هستند.

شهید مورد علاقه ایشان،شهید شیخ حسن شحاته،شهیدسیداسدالله لاجوردی،شهید احمدمقدسی، شهید حاج ابراهیم همت،شهید دکتر مصطفی چمران،شهید حاج احمد متوسلیان وشهید حسن تهرانی مقدم می باشند.

وی از مخالفان درجه اول و سرسخت رژیم نامشروع صهیونیستی بوده و بزرگ ترین آرزوی خود را نابودی اسرائیل وشهادت به دست عمال اسرائیل و وهابیت عنوان کرده است.

وی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران بوده و برادر زاده شهید علی داوری مرام (محافظ امام خمینی و امام خامنه ای در دوران ریاست جمهوری ومسئول اطلاعات لشگر ده سیدالشهدا)وشهید رضا داوری مرام طلبه شهید و بسیجی مسجد هدایت تهران می باشد،همچنین پدر ایشان از طلاب اعزامی زمان دفاع مقدس بوده که از جانبازان دفاع مقدس می باشند.

وی تا کنون چند مجلد کتاب به رشته تحریر در آورده است که تا کنون اقدامی در جهت اخذ مجوز و چاپ انجام نداده است والبته عمده مانع خود را مسائل مالی عنوان کرده است و با حل شدن مسئله اقتصادی اقدام به چاپ و معرفی آنها می نماید. 

همچنین علاقه به حقوق و فقه قضا داشته و در این زمینه مطالعه دارد.

ایدی صفحات مجازی واجتماعی علی داوری مرام:

alidavarimara 

alidavarimaram@

alidavarimaram

bonyadmosalkazem

effects_alidavarimaram


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی